13-ти % надбавка з 7 вересня 2009 р. не діє.

07.09.2009

В зв''язку з закінченням терміну дії 13% надбавки, яка діяла до 24 годин 6 вересня 2009 р., помітно пожвавився масовий ввіз в Україну імпортних автомобілів автотрейдерами, а враховуючи, що термін розмитнення таких автомобілів може тривати не більше трьох місяців, то імпортери і не поспішають їх розмитнювати.

Як повідомляють компетентні джерела з Держмитслужби України - «дійсно стягування додаткових надбавок до мита припиняється о опівночі 7 вересня 2009 р, так як закінчився термін їх дії, введений Верховною Радою 7 березня 2009 законом «Про внесення змін до деяких законів з метою поліпшення стану платіжного балансу України у зв''язку зі світовою фінансовою кризою», то і для скасування не потрібно ніяких підзаконних актів.

Таким чином, при розмитненні, починаючи з 7.09. 2009 р., ввезених на митну територію України автомобілів, імпортер буде платити мито в розмірі 10% від їх вартості.

Як вже повідомлялося раніше, введення Верховною Радою тимчасових 13% митних надбавок було вимогою закону «Про внесення змін до деяких законів з метою поліпшення стану платіжного балансу України у зв''язку зі світовою фінансовою кризою», при розмитненні митниця стягувала 13% з усіх товарів некритичного імпорту, в тому числі і з автотранспортних засобів.

Правда, 18 березня 2009 р. Кабміном було звужено перелік товарів, на які поширювалася дія надбавки, і з 25 березня 2009 р. дія надбавок поширювалась тільки на холодильники та легкові автомобілі.

Рішенням Конституційного суду 23 червня 2009 Кабмін був позбавлений повноважень скасовувати стягнення мита з цих товарів, тому що на думку КС, таке право встановлювати або скасовувати загальнодержавні податки і збори, а також обов''язкові платежі, включаючи ввізне мито і розмір тимчасової надбавки до діючих ставок ввізного мита, виключно входить в законодавчі повноваження Верховної Ради.

Деякі постачальники та автотрейдери все ж побоюються, що термін надбавок може бути продовжений.

Якщо ж депутати і вважатимуть за необхідне продовжити термін дії надбавки до ввізного мита, що цілком припустимо, імпортерам доведеться все-таки проводити митне очищення автомобілі з урахуванням підвищених ставок. Як мінімум, за підвищеною ставкою ввізного мита будуть оформлятися автомобілі, що вже ввезені в Україну, але не розмитнені, так як їх допустимий термін перебування в Україні підходить до кінця.

Також не виключено, що Держмитслужбу зобов''яжуть, як це часто бувало, проводити розмитнення автотранспортних засобів за законодавством, що діяло на момент перетину транспортним засобом кордону митної території України.

Датою перетину кордону митної території України вважається дата на штампі, нанесеному митним органом України на кордоні, в товаросупровідних документах транспортного засобу.