Зміни в проходженні технічного огляду

11.07.2008

Вчора на засіданні уряду був затверджений порядок проведення техогляду автомобілів суб'єктами господарювання, що не выдносяться до ДАІ, за умови їх додаткової акредитації

Начальник департаменту ДАІ МВС Сергій Коломієць вважає, що це нововведення "наблизить Україну до Європи".

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив, що, затвердивши порядок проведення техогляду автомобілів суб'єктами господарювання за межами ДАІ, уряд відкрив шлях до демонополізації цієї сфери діяльності, що раніше перебувала винятково у веденні МВС.

Нагадаємо, в 2006 році Верховна Рада прийняла закон "Про автомобільний транспорт", що містить положення про те, що державний технічний огляд можуть проводити не тільки ДАІ, як це було ще з часів Радянського Союзу, але й уповноважені суб'єкти господарювання. Однак впровадити це положення виявилося нелегко. "Два роки ми боролися за те, щоб прийняти постанови, які б реалізували це положення закону", - відзначив пан Луценко.

Начальник департаменту ДАІ МВС Сергій Коломиец так пояснив суть змін: "Раніше людина проходила техогляд на своїй станції. Щоб одержати довідку про те, що автомобіль справний, він змушений був їхати на станцію діагностики ДАІ. Тепер він буде одержувати цей документ безпосередньо на СТО". На його думку, постанова "робить Україну ближче до Європи".

Для того щоб освоїти новий вид діяльності й одержати можливість видавати талон техогляду, СТО повинні будуть одержати акредитацію в ДАІ. При цьому станції діагностики ДАІ продовжать працювати на загальних підставах. "Будь-яке підприємство може зареєструватися в Держстаті, комісія Мінтрансу й МВС перевірить наявність у нього необхідного технологічного устаткування, і після цього воно почне функціонувати у вільному режимі, як і весь бізнес України, на конкурентній основі. Ми розраховуємо, що при цьому розцінки на техогляд не будуть перевищувати ті, що встановлено державою", - сказав Юрій Луценко.

Пан Коломієць вважає, що ввести в дію положення закону "Про автомобільний транспорт" так довго не вдавалося тому, що "Мінтранс і ДАІ не могли поділити повноваження".

На думку керівника СТО "Антарес" Павла Белойвана, прийняття даної постанови вигідно для великих СТО офіційних автодилерів. "У нас же станція невелика, і ми просто не потягнемо закупівлю повного комплексу устаткування, наприклад стенда для перевірки гальм , так у нас його й ставити нікуди". Директор СТО "Витязь" Іван Тимків повідомив, що в нього на станції нововведенню тільки раді: "Будемо займатися новим видом діяльності, якщо вона не буде пов'язана із зайвою паперовою метушнею й буде вигідна".

Дар'я ТРУСОВА
Таміла ТАШЕВА.

Джерело: Комерсант- Україна, №116, 10 липня 2008