Техогляд транспортних засобів - 2009

23.01.2009

Прес-службою Департаменту ДАІ МВС України проведено прес-конференцію, стосовно змін у порядку проходження державного технічного огляду транспортних засобів в 2009 році.

За повідомленням першого заступника начальника Департаменту ДАІ МВС України Сергія Левченко, у 2009 році державний технічний огляд транспортних засобів буде проводитись за новими Правилами, які регламентуються двома постановами Кабінету Міністрів України від 9 липня 2008 року:
- № 606 "Про затвердження Порядку проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів";
- № 607 "Про затвердження Порядку надання суб''єктам господарювання повноважень на проведення перевірки технічного стану колісних транспортних засобів під час державного технічного огляду".

Згідно цих документів встановлюються наступні зміни в порядку проходження техогляду з 2009 р. :
1. Відтепер функції перевірки технічного стану транспортних засобів покладено виключно на спеціально уповноважені суб''єкти господарювання.
Державтоінспекція Міністерства внутрішніх справ України продовжує виконувати функції з організації проведення державного технічного огляду, здійснення при цьому контролюючих функцій держави з послідуючим оформлення результатів техогляду у підрозділах Державтоінспекції.

2. Продовжено терміни проведення техогляду (фактично протягом усього року);
Відповідно до міжнародних вимог приведено періодичність проведення техогляду певних категорій транспортних засобів (в залежності від призначення ТЗ та його вантажопідйомності).

Періодичність проведення техогляду:
1) для транспортних засобів призначених для перевезення пасажирів з кількістю сидячих місць більш як дев''ять включаючи водія, та спеціалізованих ТЗ для перевезення небезпечних вантажів - два рази на рік;
2) для транспортних засобів призначених для перевезення вантажів з максимально дозволеною масою понад 3,5 тонни, а також спеціальних та спеціалізованих ТЗ, зокрема автокранів, таксі, автомобілів швидкої медичної допомоги тощо - один раз на рік,
3) один раз на два роки - причому для транспортних засобів, призначених для перевезення пасажирів з кількістю сидячих місць не більш як дев''ять, включаючи водія, ТЗ призначених для перевезення вантажів з максимально дозволеною масою до 3,5 тн, а також для мотоциклів та інших механічних ТЗ, остання цифра року випуску яких непарна – техогляд проводиться у рік, який закінчується на непарну цифру;
для ТЗ, остання цифра року випуску яких парна або нуль - техогляд проводиться у рік, який закінчується на парну цифру і нуль;

Допускається проведення техогляду причепів, причепів-розпусків та напівпричепів незалежно від року їх випуску одночасно з тягачем.

Техогляд транспортних засобів проводиться Державтоінспекцією в такий термін:
- з 15 січня по 15 грудня - для тих засобів, техогляд яких проводиться один раз на два роки або один раз на рік;
- з 15 січня по 30 червня та з 1 липня по 15 грудня - для тих засобів, техогляд яких проводиться два рази на рік.

Талон техогляду буде дійсним до терміну, що зазначений у ньому під час проходження попереднього технічного огляду.

23 січня 2009 року
Прес-служба Департаменту ДАІ МВС України