Закон про підвищення ставок акцизного збору на транспортні засоби вступить в дію після опублікування в пресі

08.01.2009

Як повідомлялося раніше, 26 грудня 2008 р. Верховною Радою було прийнято законопроект "Про внесення змін до деяких законів України з питань акцизного збору" N3078, що передбачав значне підвищення в 2,5-10 разів ставок оподаткування акцизним збором транспортних засобів, а також ставок податку з власників транспортних засобів. Тепер законопроект підписаний Президентом і вступить в дію найближчим часом одразу після опублікування його в офіційних ЗМІ.

Законом "Про внесення змін до деяких законів України з питань акцизного збору" істотно зачеплений сегмент автомобілів з двигунами понад 1800 куб. см. і в значно меншій мірі "малолітражних" автомобілів до 1800 куб.см.

Нагадуємо, що в Президента на підписанні знаходиться ще один законопроект "Про внесення змін до деяких законів України з метою поліпшення стану платіжного балансу України в зв''язку зі світовою фінансовою кризою" N3078, що передбачає введення тимчасової надбавки в розмірі 13% мита до митної вартості на автомобілі, прийнятий Верховною Радою раніше попереднього закону тобто 23 грудня 2008 р.

Всім автовласникам транспортних засобів слід очікувати незабаром подорожчання паливо-мастильних матеріалів, так як наприкінці 2008 року депутатами Верховної Ради було прийнято рішення за рахунок даної статті доходу отримати додаткові грошові кошти, призначені для фінансування будівництва автомобільних доріг до Євро-2012.