Вилучення документів у водіїв за порушення правил дорожнього руху будуть робити відповідно до Порядку ...

19.12.2008

За інформацією Управління зв''язків зі ЗМІ Секретаріату Кабінету Міністрів прийнято Постанову про затвердження Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія, талона про проходження державного технічного огляду та ліцензійної картки на транспортний засіб та їх повернення.

Затвердженим Порядком передбачено, що посвідчення водія тимчасово може бути вилучено уповноваженою особою підрозділу ДАІ в разі вчинення водієм правопорушень, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення.

До винесення рішення суду по справі про адміністративне правопорушення і вступу його в силу, уповноваженою особою видається водієві тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, на термін не більше ніж на три місяці від дати вилучення посвідчення.

Вилучене посвідчення може бути повернуто водієві за його письмовою заявою, тільки в разі неприйняття судом рішення про позбавлення прав керування транспортним засобом у тримісячний строк або несвоєчасного розгляду справи про адміністративне правопорушення у встановлений термін.

Порядком передбачається тимчасове вилучення талона про проходження державного технічного огляду з одночасною забороною експлуатації транспортного засобу, у випадках за наявності несправностей зовнішніх світлових приладів, в гальмівній системі транспортного засобу, в кермовому управлінні, тяговому механізмі або КПП та інших.

Ліцензійна картка на надання послуг з перевезення пасажирів або вантажів транспортним засобом, що використовується для таких послуг, тимчасово вилучається у разі експлуатації транспортного засобу водієм, в дорожньому листі якого відсутні відмітки про проходження щозмінного перед рейсового медичного огляду і відміток про перевірку технічного стану транспортного засобу.

Ліцензійна картка може бути вилучена також у випадках відсутності у водія посвідчення водія відповідної категорії або у випадках відправлення в рейс одного водія для здійснення пасажирських перевезень на автобусному маршруті протяжністю понад 500 кілометрів.

За заявою Управління по зв''язках зі ЗМІ Секретаріату Кабінету Міністрів застосування положень Порядку тимчасового вилучення сприятиме не тільки підвищенню рівня дотримання правил безпеки дорожнього руху, дисциплінованості водіїв та зменшення кількості порушень Правил дорожнього руху, але і виключення не правомірних випадків порушення як порядку вилучення документів у водіїв, так і інших неправомірних дій уповноваженими особами ДАІ.