Порушення правил дорожнього руху незабаром можна буде побачити

02.12.2008

Підбиваючи підсумки десяти днів дії нових штрафів за порушення Правил дорожнього руху, начальник департаменту Державтоінспекції МВС України Сергій Коломієць на прес-конференції 28 листопада 2008 року повідомив що, інспекторами ДАІ виявлено 88538 порушень, причому, 12026 порушень скоїли водії автомобілів престижних іномарок (з них 11% порушників притягнуті до відповідальності). Крім того, 22% порушників було виявлено за допомогою систем фото - і відео нагляду.

Статистика порушень, як-то кажуть, говорить сама за себе. Тут відразу виявляється що з усіх виявлених та зафіксованих порушників

- кожен 15-й порушник (5944 - випадків порушень), керував транспортними засобами у стані сп''яніння;

- кожен 15-й порушник (6153 порушення) не дотримувався правила обгону;

- кожен 17-й порушник (5121 порушення) не дотримувався правила проїзду перехресть;

- кожен четвертий (24541 порушення), рухався з перевищенням встановленого швидкісного режиму;

- кожен 23-й порушник (3967 - порушень) рухався на заборонний сигнал світлофора або сигнал регулювальника;

- кожен 40-й порушник (2211 - порушень) проїжджав по тротуарах і пішохідних доріжках як сам вважав за потрібне.

У тому числі за допомогою засобів фото-і відеофіксаціі виявлено 20250 порушень водіями Правил дорожнього руху. Яка ж сума хабарів секономлена засобами систем фото та відеоспостереження? Якщо по мінімуму -100 грн з порушника, то вийде 2 025 000 грн.

Тенденція по виявленим порушенням у порівнянні з відповідним періодом в середньому знижується приблизно в два рази, а число водіння в нетверезому стані скоротилося на 42%.

Як вже зазначалося, що з 17 листопада 2008 року в Україні введено в дію підвищені розміри штрафів, та інші види адміністративних стягнень за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Докладніше про це можна подивитися тут, а також тут,тут і ще тут.

І зовсім передові методи боротьби з порушниками Правил дорожнього руху пропонуються впровадити в ряді областей України. Так, у недалекому майбутньому детальну інформацію про місце, дату, час, номер машини і вигляді порушення на дорозі можна буде побачити на, спеціально створена УМВС сайті, причому всі відеоматеріали порушень будуть розміщені в реальному режимі.

В Управлінні ДАІ УМВС, вважають, що таке нововведення значно надасть допомогу в уникнення будь-яких непорозумінь чи скарг на працівників ДАІ з боку водіїв, чиї порушення зафіксували і задокументувати технічні засоби фото-і відеофіксаціі. Кожен бажаючий водій буде мати можливість зайти на цей сайт і власноруч побачити, як і де і що він порушив. Таким чином, водіям, проглянувши відео на сайті, не вдасться ухилитися від сплати штрафів за правопорушення. Так що будьте уважні, дотримуйтесь правил дорожнього руху, і ваш сімейний бюджет від цього тільки збережеться.