До уваги водіїв - їздити тепер тільки за дорученням не можна

22.11.2008

За повідомленням прес-служби Департаменту ДАІ, у відповідності з пунктом 2.1 Правил дорожнього руху України, кожен водій транспортного засобу (ТЗ) повинен мати при собі реєстраційний документ на транспортний засіб. У випадку, якщо водій не є власником транспортного засобу, він повинен мати при собі тимчасовий реєстраційний талон.

У відповідності до Правил державної реєстрації транспортних засобів, такий талон можна отримати в реєстраційно-екзаменаційних підрозділах Державтоінспекції. Для цього власник транспортного засобу повинен написати письмову заяву про видачу такого талона іншій особі і вказати термін його дії. У графі "особливі відмітки" тимчасового реєстраційного талона вноситься запис про термін дії цього талону.

Якщо власник авто передав за нотаріально оформленого доручення права користування зазначеним транспортним засобом іншій особі, то така особа самостійно подає в реєстраційно-екзаменаційний підрозділ відповідну письмову заяву та отримує тимчасовий реєстраційний талон, який дійсний протягом всього терміну дії такого доручення.

Для отримання тимчасового реєстраційного талона в реєстраційно-екзаменаційний підрозділ ДАІ в обов'язковому порядку необхідно надати для відповідного огляду транспортний засіб.

Видача тимчасових талонів на право керування транспортними засобами може здійснюватися як за місцем реєстрації транспортного засобу, так і за місцем реєстрації особи, якій власник транспортного засобу довірив відповідне право на управління. Вартість такої процедури 170 грн.

Одночасно нагадуємо, що відповідальність за управління транспортним засобом без посвідчення водія, реєстраційних та інших документів, згідно з нових штрафів, що вступили в дію, обійдеться грошовим стягненням у сумі від 425 до 850 грн.