Водії подвоїли порушення

21.11.2008

За повідомленням Департаменту по зв'язках з громадськістю та міжнародної діяльності МВС України у вівторок, 18 листопада, на другий день дії нового дорожнього законодавства, співробітниками ДАІ виявлено порушень правил дорожнього руху вдвічі більше, ніж у перший день.

За другу добу працівниками Державтоінспекції виявлено 6452 порушення правил дорожнього руху, з яких 755 порушень скоїли водії престижних іномарок (напередодні - 403).

У нетверезому стані затримано 442 водія, керуючих транспортними засобами.

Серед виявлених порушень найбільш часто повторювалися наступні: порушення правил обгону - 443 випадки, порушення правил проїзду перехресть - 400, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника - 394, порушення правил проїзду по тротуарах і пішохідних доріжках - 101.

Сума штрафів, що поповнить держбюджет від порушень ПДР виявлених за другу добу, за складеними протоколами про порушення Правил дорожнього руху, склала понад 1,9 мільйона гривень.

За минулу добу сталося 91 дорожньо-транспортна пригода з потерпілими, що на 45% менше в порівнянні з відповідним періодом минулого року. В результаті у цих ДТП 12 осіб загинули (менше на 66,7%) та 98 травмовані (менше на 49,2%).

Як повідомлялося, в Україні вступив в дію Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху".

Законом передбачено збільшення розмірів штрафів за правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху ( див. таблицю штрафів).

За грубі та систематичні порушення Правил дорожнього руху рішення про покарання у вигляді позбавлення права керування транспортним засобом або стягнення штрафу значного розміру будуть прийматися лише судом.

Начальник Центру безпеки дорожнього руху ДАІ МВС України Василь Зайченко вважає, що закон, що посилює відповідальність за порушення правил дорожнього руху, буде дієздатним тільки тоді, «коли в свідомості громадян закріпитися поняття, що порушувати Правила собі дорожче».

«Цими законами ми не думаємо поліпшити безпеку на дорогах. Ми хочемо, щоб в Україні, як і в будь-якій іншій країні, людина боялась покарання. Взяти, для прикладу наших політиків. Якщо кожен з них знатиме, що якщо він порушить порядок або закон, то завтра його посадять до в'язниці, він би тоді багато чого не робив. А так у нього є недоторканність» відзначив В. Зайченко.

Закон прийнято, введено в дію, і його дія багатьма порушниками вже перевірена, як то кажуть на «власній шкурі», але для його ефективної дії потрібна ще певна технічна база та вдосконалений механізм вилучення штрафів.

В. Зайченко повідомив що, в даний час «немає технічної бази для автоматизованого обліку правопорушень, немає системи обліку сплати штрафів. Тобто, якщо порушник вирішить уникнути від сплати, то виявиться це тільки при проходженні державного технічного огляду. Приміром, якщо водій пройшов техогляд в цьому році, то наступний буде проходити вже аж у 2010 році. Тому до вирішення цього питання треба ще й банківську систему підключити. Тобто можна говорити про те, що після 16 листопада було зроблено тільки перший крок» в боротьбі з порушниками ПДР.