Перші підсумки ... з новими штрафами

20.11.2008

Начальник Держдепартаменту ДАІ Міністерства внутрішніх справ України Сергій Коломієць 19 листопада 2008 г. оприлюднив підсумки першого дня дії Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху»

За підсумками першого дня дії нових штрафів в Україні за 17 листопада 2008 р в цілому по країні, було накладено стягнень на суму 1 мільйон 124 тис.грн, які поповнять державний бюджет.

С. Коломієць, не приховуючи свого задоволення з приводу введення нових штрафів, заявив що «смертність на автодорогах України з моменту введення нових підвищених штрафів знизилась втричі». За його словами «кількість загиблих на дорогах 17 листопада становить 10 чоловік, тоді як за такий же день в минулому році кількість жертв склановила 30 чоловік, і 18 листопада - 12 осіб (в аналогічний день в минулому році – 36 осіб)».

«Крім того, за першу добу «життя» нових штрафів на українських дорогах спостерігалося зменшення аварійності: кількість ДТП з постраждалими зменшилася майже на третину. У ДТП на 64% менше загинуло людей і на 33% менше було травмованих в порівнянні з відповідним періодом минулого року».

У відомстві ДАІ стверджують, що кожне третє ДТП в Україні відбувається саме з вини пішоходів. За минулу добу співробітниками Державтоінспекції в Україні були оштрафовані 110 пішоходів-порушників. У зв''язку з цим С. Коломієць нагадав, що «нові штрафи за порушення Правил дорожнього руху передбачають штрафи для пішоходів у розмірі 51-85 грн». Чиновник висловив надію, що нові штрафи дадуть свої результати: пішоходи будуть відповідальніше ставитися до дотримання правил дорожнього руху, так як вони теж є повноправними учасниками дорожнього руху.

Співробітники Державтоінспекції приймають міри по приведенню до рівноправності на дорозі водіїв та власників престижних автомобілів, вартість яких перевищує $ 100 тис. За першу добу, в ДАІ було задокументовано 403 грубих порушення правил дорожнього руху саме такими водіями.

Всього співробітниками Державтоінспекції за першу добу виявлено в Україні 7870 порушень Правил дорожнього руху, з яких 3791 (48%) - найгрубіші порушення правил дорожнього руху, які могли призвести до ДТП з тяжкими наслідками. Серед них управління транспортними засобами в нетверезому стані, порушення швидкісного режиму, проїзд на заборонний сигнал регулювальника або світлофора, порушення правил обгону, проїзду перехресть.