Міністр внутрішніх справ радить водіям платити

19.11.2008

За повідомленням прес-служби Кабміну, Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, коментуючи введення Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» інформує що,

«закон не проти водіїв», а в першу чергу спрямований «проти порушників правил дорожнього руху», як він зазначив, що будь-яке "закручування гайок" проти водіїв-порушників завжди сприймається в суспільстві негативно, але й «завдяки таким жорстким діям в цьому році на автошляхах України загинуло на півтори тисячі громадян менше, ніж у минулому році».

Луценко заявив, що "12 тисяч працівників ДПС, які пройшли переатестацію і підготовку до роботи з новим законодавством, не будуть дуже прискіпливими, вишукуючи дрібні порушення і, "робити план" на власниках дешевих автомобілів".

Особливо в коментарях підкреслюється, що для тих, "хто не поспішає в касу оплачувати квитанцію про штраф, ще одне нагадування - за 15 днів сума несплаченого штрафу подвоюється. Порушив - постав у квитанції підпис, та й заплати державі".

"Нас цікавить не кількість штрафів, а радикальне зменшення аварійності на дорогах", - підкреслив Міністр, причому він упевнений, що за допомогою системи відеоспостереження та автоматичної фіксації порушень "перед законом будуть всі рівні".

Луценко порадив водіям як можна швидше придбати страховий поліс, адже "сума штрафу з-за його відсутності перевищує саму вартість поліса".

"За новим законодавством, у разі вчинення ДТП, в якому немає постраждалих та суперечок між учасниками дорожньої пригоди, водії можуть самостійно оформити страхові документи без виклику працівників міліції", - зазначено в повідомленні прес-служби.

"Найкращий шлях економії у водіїв один - не порушувати правила дорожнього руху" повідомив Міністр.

"Немає ніякого технічного або нормативного захисту від будь-якого виду злочинів, в тому числі і від хабарництва, а єдиним захистом від хабарництва може бути громадська угода: не брати і не давати хабарів", - заявив Луценко.

І на додаток до вищесказаного в засобах масової інформації з'явились повідомлення про те, що співробітниками ДАІ отримали негласне розпорядження тимчасово проводити тільки роз'яснювальну роботу серед водіїв і, по можливості, не штрафувати порушників, а обмежуватися усними попередженнями.