Чи будуть штрафувати за тонування скла авто ?

28.10.2008

У столиці з’явилися чутки, що згідно розпорядження Департаменту ДАІ МВС України, інспектора Державтоінспекції почали штрафувати водіїв авто, переднє скло яких не відповідає вимогам ДСТУ 5727-88.

Проте у міській автоінспекції запевнили, що перевірка відповідності тонування скла автомобіля вимогам стандартів відбувається під час техогляду авто. Вартість послуги включаючи і видачу інспекторами ДАІ документа встановленого зразка становить 36,70 грн. (за огляд одного транспортного засобу).

Розділом 31 Правил дорожнього руху, забороняється експлуатація транспортних засобів при встановленні „на скло додаткових предметів або нанесенні покриття, якi обмежують оглядовість з місця водія i погіршують його прозорість”.

У примітці зазначено, що дозволяється застосовувати тоноване скло (крім дзеркального) за умов, що:

- переднє (вітрове) скло автомобіля пропускає не менше 75% світла;

- бічні передні стекла – не менше 70% світла.

Надміру затоноване скло автомобіля ускладнює огляд дороги водію, особливо під час сутінок, створює незручності для інших учасників руху, та вже не раз було причиною дорожньо-транспортних пригод з тяжкими наслідками.

Чим менше освітлене приміщення, у якому знаходиться людина, тим більш млявою та сонливою вона стає. Це викликано виробленням „гормону сну”, мелатоніна, і може призвести до негативних наслідків при водінні автомобіля. Найчастіше внаслідок аварій потерпають пішоходи.

До речі, нове лобове скло авто „триплекс” поглинає 15-20% світла, а старе – понад 20%.

Нагадуємо, що

нові штрафи

, які затверджено президентом, вступають в дію з 17 жовтня 2008 року. Ознайомитись з ними Ви можете тут.

Детальніше прочитати про тонування скла можете прочитати тут.