У столиці поставили паркомати

23.10.2008

У рамках програми мера з боротьби з корупцією у Києві встановили експериментальні паркомати – пристрої, які здійснюють паркування авто. Такі апарати вже встановлено у Львові.

Паркувальники зазвичай не додають до міського бюджету половину своєї виручки. Паркомати покликані вирішити цю проблему.

Пристрій з сенсорною панеллю дає змогу водію автомобіля сплатити за 3 послуги – парковки, продовження послуги парковки та розблокування коліс автомобіля. Додатково надається послуга поповнення мобільного рахунку.

Паркомат приймає банкноти будь-якого номіналу, але здачу не видає.

Встановлення паркоматів – безкоштовне для міста. Виробником та інвестором експериментальних паркоматів виступила компанія Payport, яка займається розрахунковими операціями мобільного зв’язку. Паркомати не бояться ні спеки, ні морозів, а також обладнані відеокамерами для захисту від вандалів.

Для роботи з недобросовісними водіями, які не сплачуватимуть за паркування, буде створено спеціальну бригаду блокувальників.

Як зауважує перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Денис Басс, до наступного року на парковках у центрі Києва планують встановити близько 70 паркоматів, а у 2009 році – ще 500.