ДАІ – з диктофонами

10.10.2008

Підвищення розмірів штрафів, пов’язане з прийняттям нового закону про Безпеку Дорожнього Руху, може призвести до посилення провокацій інспекторів ДАІ.

Тому з 15 жовтня всі розмови водіїв та працівників ДАІ будуть записувати на диктофон. Подібна практика вже використовується у Російській Федерації. Там “даїшник” зобов’язаний пред’явити службове посвідчення і почати запис розмови на диктофон. Перед записом він повинен повідомити про нього автолюбителя.

На виконання відповідного розпорядження у підрозділах ДАІ було закуплено необхідний обсяг диктофонів.

Заступник начальника департаменту ДАІ МВС України та заступник начальника столичної ДАІ Анатолій Сіренко відмітив, що минулого місяця зареєстровано 60 випадків провокації працівників ДАІ, по яких було заведено справи у прокуратурі.

У разі виявлення “нечистих на руку” або просто з пропозиціями можна звернутися до київської ДАІ за номером 483-70-64 (телефон довіри).

Диктофони видадуть не тільки з метою викриття хабарників, а й для захисту працівників ДАІ від скарг водіїв у разі конфліктних ситуацій.

Отже, докази, що свідчать про правоту однієї з сторін, можна буде отримати без будь-яких зусиль – натиснувши “чарівну кнопку” диктофона.