Категорій водійських прав побільшало

28.09.2008

Зі змінами у законодавстві щодо посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху встановлюються нові категорії водіїв згідно європейських стандартів.

Вимоги Європейської конвенції про дорожній рух врахував Закон „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення врегулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху”.

Начальник ДАІ України Сергій Коломієць повідомив, що діючі 5 категорій водіїв транспортних засобів у Законі України «Про дорожній рух» доповнено новими категоріями: А1 (право на керування скутером), В1 (легковий автомобіль з причепом), С1, D1, D, DЕ, С1-Е, СЕ, D1-Е DЕ, Т.

Також запроваджується вікове обмеження 21 рік для тих, хто хоче отримати водійські права на керуванням автобусами, трамваями, тролейбусами (категорії D1, D, D1-Е і DЕ, Т).

Термін видачі водійський прав планують обмежити до 10 років з моменту отримання. Повторна видача посвідчення супроводжуватиметься іспитами на водіння. Також С.Коломієць відзначив, що навчальні заклади, які здійснюють підготовку водіїв, повинні бути акредитованими для підготовки фахівців з керування транспортними засобами.