П'яний водій сплатить до 3 тис. штрафу

25.09.2008

На які моменти слід звернути увагу водіям у зв’язку з ухваленням Верховною Радою Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно удосконалення урегулювання відносин в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху” (N1061-5)?

Збільшення штрафів за порушення ПДР - до 85-100 гривень.

Передбачено збільшення штрафів за грубі порушення Правил дорожнього руху. Зокрема, штраф за проїзд на червоне світло складатиме 170-204 грн., за управління транспортним засобом в стані сп’яніння (алкогольного, наркотичного чи під дією лікарських засобів) – 1360-2550 грн.

Тепер за грубі і систематичні порушення Правил дорожнього руху можуть позбавити водійських прав на 10 років. Однак рішення про це та про стягнення штрафів в великих розмірах будуть прийматися виключно судом.

Вводиться механізм контролю за систематичними порушеннями Правил дорожнього руху методом нарахування штрафних балів. Вони будуть нараховуватися спеціально створено автоматизованою системою. Якщо сума досягне 30 балів і вище, водія в судовому порядку лишать прав управління транспортним засобом, а нараховані штрафні бали буде погашено.

Водіям забороняється користуватися під час руху мобільним телефоном, тримаючи його у руках.

Відбудеться суттєве збільшення штрафів за незаконне переобладнання транспортних засобів, які становитимуть від 100 до 180 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Адміністративні правопорушення в сфері безпеки дорожнього руху будуть фіксуватися за допомогою спеціальних технічних засобів фото- і кінозйомки та відеозапису, що працюватимуть в автоматичному режимі, без складання протоколу правопорушень. Постанову про правопорушення буде прийнято без присутності особи, що притягується до відповідальності, а її копію надішлють правопорушнику поштою.

Закон стане чинним через місяць після його публікації в офіційних засобах масової інформації.