Голова Верховної Ради України проти підняття ставок на ввезення потриманих авто в Україну

15.09.2008

Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк рахує за недоречне піднімати парламентом питання про подолання президентського "вето" на законопроект, яким передбачається збільшення імпортного мита. Про це він заявив 12 вересня 2008 р. на прес-конференції в Запоріжжі, відповідаючи на питання відносно можливості повернення попередньої - 25%-ної ставки мита на імпорт б/у автомобілів замість 10%-ної ставки, встановленої в зв’язку зі вступом України до СОТ.

На думку А. Яценюка, "це значить порушити всі правила і процедури, які були встановлені Україною під час ратифікації Протоколу про вступ до Всесвітньої організації торгівлі".

"Якщо Україна готова до того що, вона може спочатку погодившись на всі правила і процедури потім, плюнути на це та відказатися від всього, я не думаю, що наші торгові партнери будуть поважати такий підхід", - рахує А. Яценюк. На його думку, "це визве велику стурбованість і торгові конфлікти між Україною та ЄЕС, між Україною та США та іншими країнами, з якими у нас підписані двосторонні торгові протоколи".

В той же час, Міністр промислової політики України Володимир Новицький під час відвідування авто виставки «Столичне авто шоу» інформує спільноту про те, що він підтримує повернення 25% мита на ввіз потриманих автомобілів до кінця цього року. Єдине що, по заяві голови промислового відомства, кінцеве рішення по поверненню старого мита на ввіз б/у авто залежить від Верховної Ради України. Це питання планується до розгляду найближчим часом.