Кондиціонер у Вашому авто

Авто кондиціонер: поради по експлуатації

Як правильно та ефективно використовувати кондиціонер у авто і при цьому не захворіти? Читайте відповіді на ці та багато інших питань, пов’язаних з кондиціонером для авто.

Авто кондиціонер – це фреоновий холодильник, який приводить у дію двигун автомобіля.

Автомобільний кондиціонер, аналогічно звичайному холодильнику, поглинає тепло у салоні і віддає його назовні, але охолоджує значно більший об’єм і більш ніж у 10 разів потужніший. За потужністю його можна порівняти з побутовим кондиціонером, який охолоджує кімнату площею приблизно 25 квадратних метрів.

Як правильно охолоджувати салон авто?

Перед тим, як включити кондиціонер у авто, відкрийте вікна на кілька хвилин. Потім опустіть всі вікна і ввімкніть його на високих оборотах, направляючи повітря в середину автомобіля. Не направляйте холодне повітря на скло, так як від перепаду температур можуть вікна можуть потріскатися.

Як тільки повітря стане холодним, обороти слід зменшити і поставити подачу повітря в ноги.

При включенні кондиціонера температура повітря в салоні автомобіля різко падає у перші кілька хвилини, далі на протязі 15-20 хвилин вона стабілізується.

Після стабілізації температури можна зменшити витрату повітря і, відповідно, зробити шум кондиціонера непомітним, перемкнувши режим вентилятора на першу чи другу швидкість.

Температура охолоджуючої рідини перевищує 100 градусів? Щоб уникнути перегрівання двигуна, вимкніть кондиціонер. Кондиціонер “відбирає” у двигуна авто близько 2 квт, витрата палива при його використанні підвищується відповідно на 5-10%.

Чи може кондиціонер підвищити температуру?

У сучасних автомобільних системах кондиціонер не працює в режимі опалювання. Для цього є система опалювання автомобіля.

Як не захворіти?

Щоб не застудитися через велику різницю температур у авто і на вулиці, встановлюйте температуру в межах 22-24 градусів – найкомфортнішої для людини. Щоб уникнути протягу, залишайте щось одне – або ввімкнений кондиціонер, або відкрите вікно. Якщо боїтеся ангіни – намагайтеся не потрапляти під прямий потік холодного повітря. Повітря з кондиціонера повинно рівномірно розповсюджуватися по салону авто.

Чи безпечний кондиціонер для здоров’я?

При правильній експлуатації авто кондиціонер абсолютно безпечний для людини, так як витік охолоджуючого агента зведено до мінімуму. Однак, навіть якщо на вулиці дуже жарко, час від часу вимикайте кондиціонер і періодично (один-два рази на рік) міняйте повітряні фільтри. Адже в автомобільних кондиціонерах з плином часом накопичуються бактерії і грибок.